Tarihin Babası olarak anılan ünlü Yunanlı yazar Heredot, Marmaris için; ‘Dünyanın en güzel göğsüne sahip’ demiş vakti zamanında… Aynı zamanda gezi yazıları da yazan Heredot’un benzetmesi çok doğru çünkü Marmaris’e vardığınız anda yemyeşil ormanlarla kaplı dağlara yaslanmış bir kenti yakalamış olursunuz…

Ege sahillerinde tatil planlayanlar için; nemsiz havası, her daim hareketli plajları, çılgın eğlenceli uzun geceleriyle Marmaris biçilmiş kaftan… Burası bugünkü haliyle Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden biri olarak nitelendiriliyor ve bu sıfatı sonuna kadar hak ediyor. Burayı İngilizler çoktan keşfetmiş ve belli ki çok sevmiş. Bir noktadan sonra gördüğünüz her üç kişiden ikisi İngiliz gibi geliyor insana… Burada yapacağınız tatil, bütçenize uyar mı, pahalıya mal olur mu diye düşünüyorsanız gerek yok. Gerçekten de hem konaklama hem de yeme-içme açısından her cebe uygun yerler var.

Marmaris’te 5 yıldızlı otellerden küçük pansiyonlara, küçük otellere kadar birçok konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Burada her yerde, her sokakta cafe, bar ya da bir lokanta sizi bekler durumda… Kent içinde uzanan plajlardan birinde şezlong ve şemsiye kiralayabilir, günün keyfini sonuna dek çıkarabilirsiniz.

Marmaris Geceleri

Ne kadar da hareketli! Bu kentte ‘’Nerede eğlensem?’’ ‘‘Neler yapsam?’’ gibi bir soruna takılma şansınız çok az. Çünkü burada eğlence sektörü için her türlü zevk düşünülmüş. Rock Bar’dan Karaoke Bar’a, Türkü Bar’dan Club tarzı eğlenceye kadar her şey mevcut. Ve tabii Sensus Şarap Butiklerinin sonuncusunun eklendiği Anemon Otel’in altındaki yerimiz… Türk şaraplarını merak edenlerden, şarap seven yerli turistlere kadar herkesi tatmin edecek şarap çeşitleri, tadım barı ile Marmaris’de alternatif  bir eğlence mekanı olarak kapılarımızı açıyoruz.

Şezlongunuza uzanmış güneşlenirken ya da sahilde her bir köşeyi kaplamış cafe, bar ve lokantalardan birinde gün batımına karşı yemeğinizi yerken bu Ege kentine geldiğiniz için bir kere daha mutlu olacak, tatilinizin tadını yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle çıkaracaksınız.

Comments are closed.